Nejpopulárnější destinace v Istrii

brijuniAť se na Istrijském poloostrově vrtnete kamkoliv, všude narazíte na velice známá letoviska – Istrie je zkrátka populární. Která jména už sama o sobě navozují atmosféru dlouhých letních večerů, hukotu mořských vln a slunečních paprsků koupajících se v průzračně čistých vlnách?

Pula – centrum poloostrova

Historie města Pula sahá prokazatelně až do období Římské říše. Ze známých historických památek rozhodně při své návštěvě nesmíte zapomenout na místní amfiteátr, Herkulovu bránu nebo tzv. Vítězný oblouk rodiny Sergiů. Jestliže vás více než historie uchvátí přírodní krásy, navštivte nedaleký Brijunský národní park. Pula je také vhodným výchozím bodem pro výlety do širšího okolí.

Poreč – nejznámější přístav

porec_pristavObklopeni vodou v podstatě ze všech stran můžete ve městě Poreč obdivovat historické památky nevyčíslitelné ceny. Zdejší Eufraziova bazilika ze 6. století byla dokonce zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Mimoto lze vidět řadu paláců, jejichž stavební styl je zhusta ovlivněn nejen benátskou gotikou, ale i dalšími historickými slohy.

Rybářské městečko Medulin

Přestože zde nenajdete tolik historických památek jako v Pule či Poreči, samy ideální podmínky pro koupání z něj činí oblíbený cíl pro řadu rodin zejména s dětmi. Na své si tu přijdou také milovníci mořských specialit, protože medulinské vody jsou známým lovištěm langust, a sportovní nadšenci – větší nabídku sportovního vyžití jinde v Istrii nenajdete.

Rabac – perla východního pobřeží

Status přímořských klimatických lázní činí z rybářského městečka Rabac něco víc než jen místo se špičkovými plážemi, které s oblibou už jen proto vyhledají ročně desítky tisíc návštěvníků. Z výjimečného postavení svého města dokáží místní vytěžit mnohé. V posledních letech se výrazně zvýšila i úroveň nabízených ubytovacích kapacit a celková kvalita nabízených služeb.