Jak najít levné ubytování v Istrii

rijecky_zalivIstrie, jadranský klenot, poloostrov položený mezi Terstským a Rijeckým zálivem, který se po celá století snažily ovládnout všechny okolní státy, dnes patří mezi nejpopulárnější destinace Chorvatska. Pláže, které jsou v řadě případů oceněny prestižní Modrou vlajkou, široké možnosti aktivního trávení času, ubytování vysloveně luxusní – pro ty nejnáročnější – i cenově dostupné široké veřejnosti. Také takové hledáte?

Internet je pomocník nade všechny

Dnes zřejmě neexistuje nic, co byste nezařídili online. Není to jiné ani při hledání ubytovací kapacity na opačném konci Evropy. Už žádné čekání na doručení písemné zprávy, žádné drahé telefonáty. Postačí klíčová slova ubytování v Istrii či konkrétněji levné ubytování v Istrii a můžete vybírat třeba celé hodiny – určitě budete mít z čeho.

Pojeďte kempovat

OLYMPUS DIGITAL CAMERATradičně nejlevnější dovolenou v Istrii a Chorvatsku vůbec pořídíte, rozhodnete-li se spokojit s ubytováním v kempech. Vybírat můžete z karavanů nebo stanů, velice oblíbené jsou v posledních letech mobilní domky. Istrijské pobřeží je kempy přímo obsypáno, na výběr máte desítky, ne-li stovky variant. K těm nejoblíbenějším patří určitě kempy v bezprostřední blízkosti nejznámějších turistických letovisek, jako jsou Pula, Poreč, Baška Voda, Rovinj, Novigrad nebo Umag. Všechna tato místa najdete na západním pobřeží Istrijského poloostrova, na východním jsou nejznámější kempy v okolí města Rabac.

Co očekávat od istrijských kempů?

Ani levné ubytování nemusí být nekvalitní. Pokud si turisté, kteří některý z istrijských kempů navštívili, na něco stěžují, není to vybavenost místa či ubytování, ale zhusta jen velký počet návštěvníků. To je však Istrie, život pulsující v nevídaném tempu, přátelští lidé, atmosféra zábavy a ruchu. Klid a soukromí zde nehledejte. Tady nejsou tiché zátoky, kde šumění borových hájů a mořských vln nebude rušeno šťastným smíchem. Samotu na Istrii prostě nenajdete.