Istrijské dobrodružství

istrieRabac. Rovinj. Motovun. Poreč. Opatija. Rijeka. Labin. Ostrov Cres. Plitvická jezera. To je poznávací zájezd plný istrijského dobrodružství.

 

Istrie je nejnavštěvovanější oblastí cestovního ruchu. Naleznete zde krásné čisté moře, pláže s oblázky, kameny či štěrkem. Nádherná zeleň podél celých pláží. Pláže si získali právem svou Modrou vlajku.

 

Co vás čeká na cestě?

 

Po odjezdu z České republiky vás čeká nádherná noční cesta do Chorvatska. Ráno po příjezdu do Rabace, což je původně rybářská osada vás čeká procházka po promenádě kolem moře. Seznámíte se s letoviskem, ubytujete a pak vás čeká vaše osobní volno.

 

Další den budete mít také volný. Můžete se projít po Rabacu, jít se koupat nebo jenom tak odpočívat na pláži. Čtvrtý den vás čeká nádherný výlet po Istrijsmém poloostrově. Poznáte nejkrásnější město Rovinj, které je proslulé jako město umělců. Dále navštívíte Motovun, opevněné městečko nad řekou Mirnou. Také navštívíte lázeňské město Poreč, kde naleznete spoustu architektonických památek. Přes Dvigrad se vrátíte zpět do Rabace.

 

Pátý den vás čeká celodenní výlet, během kterého navštívíte lázeňské město Opatij, navštívíte největší přístav Chorvatska i hrad Trsat. Krásný celodenní výlet si určitě užijete, protože po cestě uvidíte mnoho památek i kulturního bohatství.

 

Šestý a sedmý den budete pobývat v Rabaci, můžete se koupat, udělat si výlet lodí na ostrov Cres, během kterého můžete navštívit hlavní město Cres, které se nazývá „Malé Benátky“. Volba je na vás, jak svůj den strávíte.

 

Osmý den se vydáte na celodenní výlet autobusem do nádherného národního parku Plitvických jezer. Zde uvidíte nádhernou přírodu chráněnou záštitou UNESCO. Devátý den je v pozdních hodinách odjezd zpátky do České republiky.

 

Na kolik vyjde takový zájezd?

 

Cena takového zájezdu se pohybuje okolo 10 000 Kč. Jsou vtom započítán vstupy, pohonné hmoty a další důležité výdaje.